Sultys Noni

morinzhi DXN Morinzhi ( Noni vaisių) sultys;

NONI yra pats populiariausias augalo, kuris lotyniškai vadinamas Morinda Citrifolia, o lietuviškai – citrinine morinda, pavadinimas. Noni – amžinai žaliuojantis augalas, paplitęs Polinezijoje, Malaizijoje, Australijoje, Pietų Azijoje ir Indijoje. Jis užauga iki 6-7 metrų aukščio. Tai ištisus metus žydintis ir vaisius brandinantis medis, per mėnesį galintis duoti iki 1000 kg derliaus. Savo ypatingomis savybėmis lenkia 80 kitų šios šeimos augalų. NONI augalo vaisius yra bulvės dydžio, žalios arba geltonos spalvos, pusiau permatomo, primenančio vašką paviršiaus. .noni pav.

Vakarų literatūroje aprašymų apie NONI atsirado XIX amžiuje. Šiandien citrinine morinda domisi pasaulio mokslininkai, mitybos specialistai bei įvairių sričių medicinos atstovai.

Pagrindinės Noni vaisiuje rastos medžiagos:

Terpenai; morindinai ir morindonai; riebiosios rūgštys; skopoletinas; damnakantalis; alkaloidai;  fitonutrinai ir selenas; tirpi ir netirpi ląsteliena.

Aminorūgštys– ami­no­rūgš­tys su­da­ro bal­ty­mus, ku­rie organizme at­lie­ka dau­ge­lį funk­ci­jų. Būtinųjų ami­no­rūgš­čių or­ga­niz­mas pats ne­ga­mi­na, to­dėl jų rei­kia gau­ti su mais­tu. No­ni vaisiuose yra 17 iš ži­no­mų 20 ami­no­rūgš­čių, iš jų 9 – būtinosios ami­no­rūgš­tys.

Noni (Morinda citrifolia) pasiekė savo šlovę dėl jame rasto prokseronino. Tai proenzimas, iš kurio žmogaus organizmas gamina aktyviąją medžiagą kseroniną. O kas čia tokio nuostabaus, paklausite jūs?

Įrodyta, kad žmogaus kūnas daugiausia sudarytas iš baltyminių medžiagų, kurios lemia visas chemines reakcijas ir atsako už visas svarbias organizmo funkcijas – sukuria antikūnus imuninei sistemai, baltymus hormonų veiklai, maitina ląsteles. Visoms šioms funkcijoms įvykdyti proteinui būtinos tam tikros medžiagos . Kseroninas ir yra medžiaga, kuri skatina normalią baltymų apykaitą. Kaip pasakė kseronino atradėjas gydytojas Ralfas Heineke ,,Be kseronino nėra gyvenimo!“

Organizmas negamina kseronino atsargų, nes proteinai sunaudojami akimirksniu, tuoj jiems pasigaminus. Papildyti organizmą tam tikromis medžiagomis galima tik tiekiant jam pakankamą kiekį prokseronino. Iš visų žmonėms žinomų produktų pats turtingiausias prokseronino šaltinis – NONI.

Veikiant Noni sultims, žmogaus organizmas tarsi gimsta iš naujo ir pradeda iš tikrųjų gyventi. Ląstelės daro tai, kas ypač aktualu organizmui šiuo momentu. Susikaupė toksinų? Ląstelės juos pašalina. Trūksta vitaminų? Ląstelės pradeda juos aktyviai įsisavinti iš maisto. Susilpnėjęs imunitetas? Imuninės ląstelės jį aktyvina. Hormonų armija pasiklydo ir sutriko menstruacinis ciklas? Pasiruoškite, ir pirmyn!

Be prokseronino Noni sudėtyje yra kitų naudingų medžiagų. Vietiniai gydytojai galėjo ir nežinoti tokių protingų pavadinimų, bet dabar aišku, kodėl jie taip vertino šiuos vaisius.

Noni sudėtyje yra daug vitamino C ir riebalų rūgščių, todėl šie vaisiai ir gelbėjo polineziečius nuo bado ir suteikdavo jėgų kelionių metu.

Dėl sudėtyje esančio terpeno, noni sultys gydo žaizdas.

Antibakterinės medžiagos akubinas ir alizarinas sėkmingai veikia tokius mikrobus: salmonėles, stafilokokus, žarnyno lazdelę ir kitus infekcijų sukėlėjus.

Damakantalas – medžiaga, kuri stabdo vėžinių ląstelių formavimąsi organizme.

Skopoletinas plečia kraujagysles mažindamas arterinį kraujospūdį. Jis taip pat malšina skausmą ir blokuoja histamino išsiskyrimą – alergijos sukėlėją. Jeigu organizme trūksta skopoletino, tai nustoja gamintis serotoninas, vadinamasis ,, pasitenkinimo hormonas“, ir žmogui prasideda nemiga, migrena ar depresija.

Svarbiausia: per dieną užtenka dviejų valgomųjų šaukštų, kad organizmas gautų visas aprašytas Noni gėrybes. Šitaip vartojant vieno litro sulčių pakaktų visam mėnesiui.*

Tačiau Noni yra vaisiai, kurių žmogus gali valgyti kiek nori, nebijodamas perdozuoti.

Todėl Noni – ne vaistai nuo ligų, o sveikos sultys!

* Gerti Noni sultis galima bet kuriuo paros metu, bet, norint pasiekti geresnį efektą, geriau gerti nevalgius, pavyzdžiui, pusę valandos prieš valgį arba praėjus dviems valandoms po valgio.

Pakuotės dydis: buteliukas  285 ml    Kaina 18.40 eu

Jau turime ir didelį Morinzhi butelį 700ml

Pakuotės dydis: butelis 700ml    Kaina  40.20 eu